38. ASYA YARIŞÇILIK KONFERANSI CAPE TOWN’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

23.02.2020 / Gösterim Sayısı : 2474 / Arşiv

    38. Asya Yarışçılık Konferansı ve 15. Asya-Okyanusya Stud Book Komitesi Toplantıları 18-23 Şubat 2020 tarihleri arasında Güney Afrika Cape Town'da düzenlendi.

    Yarışçılık otoriteleri, Stud Book otoriteleri, komiserler ve diğer ilgili kuruluşların katıldığı Asya Yarışçılık Konferansı’nda yarışçılık ve yetiştiricilik alanlarında birçok husus masaya yatırıldı. Yarışçılık değerlerinin bütünlüğünün korunması, yasa dışı bahisle mücadele, uluslararası at hareketlerinin teşvik edilmesi gibi çeşitli konular üzerinde istişarelerin yapıldığı konferansta Asya bölgesindeki önemli gelişmeler ve mevcut stratejiler ile at refahı ile ilgili konular katılımcıların yoğun ilgisi ile takip edildi.

    Ülkemiz adına YKK Genel Koordinatörü Murat Birol Kayim, YKK Soy Kütüğü Uzmanı Fatih Ersoy, İstanbul Komiserleri Ahmet Yavuz Karaca ile Orhan Yenihayat ve TJK yöneticilerinin katılım sağladığı konferansta ikili ve çok katılımlı istişarelerde bulunuldu.

    Katılımcıların yoğun ilgisiyle takip edilen 38. Asya Yarışçılık Konferansı Kenilworth Hipodromunda yapılan yarış programı ve kapanış konuşmalarıyla nihayete erdirildi.